O firmie

O firmie

Nie byłoby Almusa, gdyby nie pewna uparta i pracowita rodzina, od 1997 rozwijająca wspólny biznes w niełatwej branży papierów użytkowych. Przez te kilkanaście lat zmieniło się wszystko, poza zawsze aktualną gwarancją wysokiej jakości, atmosferą współpracy i ambicją oferowania coraz lepszych produktów, odpowiadających rosnącym oczekiwaniom nabywców. To nasz przepis na sukces oraz powód do dumy.

Zaczynaliśmy w małym garażu od trzech pracowników i podstawowego produktu, jakim wówczas był szary papier toaletowy. Produkowaliśmy wtedy zaledwie kilkadziesiąt ton papieru rocznie. Dziś o naszych możliwościach świadczą liczby: ponad 80 zatrudnionych, innowacyjne technologie do przetwórstwa papierów higienicznych, około 10 000 m2 powierzchni produkcyjnych i magazynowych. Aktualnie przetwarzamy 15 000 ton papieru rocznie, a nasze moce przerobowe oraz zaawansowanie technologiczne stale rosną.

Już od 2002 roku działamy w nowoczesnym zakładzie, który stale rozbudowujemy. Funkcjonujemy w oparciu o zasady systemu zarządzania jakością BRC. Dzięki stosowanym rygorystycznym procedurom klienci mają pewność, że oferowany przez nas produkt jest w pełni bezpieczny i najwyższej jakości. We współpracy z innymi firmami oraz z jednostkami naukowymi opracowujemy coraz lepsze sposoby wytwarzania papierów. Już 2 z 3 naszych linii produkcyjnych działają w oparciu o wdrożone przez nas autorskie rozwiązania technologiczne. Obecnie jesteśmy w przededniu wdrożenia trzeciej, innowacyjnej w skali świata technologii.

Produkty

W 2011 roku wprowadziliśmy na rynek ekskluzywną markę Almusso. Obecnie nasza oferta to kilkadziesiąt różnych odmian papierów, dopasowanych do indywidualnych potrzeb i wymagań poszczególnych grup klientów. W naszym zakładzie powstają papiery do zastosowań domowych (AH) i przemysłowych (AFH). Specjalizujemy się w wielowarstwowych papierach toaletowych, ręcznikach i czyściwach, jak również produktach z domieszką różnego rodzaju włóknin. Produkujemy papiery mocne, a jednocześnie bardzo przyjemne w dotyku, delikatne, chłonne. Oprócz produktów standardowych, oferujemy m.in. papiery z dodatkiem balsamu, papiery dedykowane dzieciom (z nadrukami edukacyjnymi), o unikalnych kompozycjach zapachowych i wzorach. Jednocześnie, dzięki nowoczesnym i wydajnym technologiom, wysokiej jakości papierów towarzyszy bardzo atrakcyjna dla klientów cena.

Współpraca i rozwój

Stale rośnie liczba naszych dystrybutorów w Polsce i za granicą. Docieramy do odbiorców w kraju, w Czechach, Słowacji, Niemczech, Francji, Belgii oraz na Litwie i Węgrzech. Produkujemy i sprzedajemy papiery pod marką Almusso oraz pod markami własnymi popularnych sieci handlowych (polskich i międzynarodowych).

Po tylu latach nadal pozostajemy firmą rodzinną, dbając o dobre kontakty w trójstronnych relacjach Zarząd-Pracownicy-Klienci. Dobrze rozumiemy, że tak naprawdę wszyscy zależymy od siebie nawzajem.

Tej filozofii współpracy i wzajemnych korzyści, opartej na wytrwałej pracy i rozumieniu potrzeb i oczekiwań wszystkich stron, pozostajemy wierni i chcemy ją propagować wśród naszych Pracowników, Partnerów i Klientów.

 

Rodzina Starnawskich