O firmie

Nie byłoby Almusa, gdyby nie pewna uparta i pracowita rodzina, która od 1997 rozwija wspólny biznes w niełatwej branży papierów użytkowych. Przez te kilkanaście lat zmieniło się wszystko, poza gwarancją wysokiej jakości, atmosferą współpracy i ambicją oferowania coraz lepszych produktów. To nasz przepis na sukces oraz powód do dumy.

Zaczynaliśmy w małym garażu od trzech pracowników i podstawowego produktu, jakim był wówczas szary papier toaletowy. Produkowaliśmy wtedy zaledwie kilkadziesiąt ton papieru rocznie. Dziś o naszych możliwościach świadczą liczby oraz ciągły rozwój: ponad 250 zatrudnionych pracowników, 17 000 m2 powierzchni produkcyjnych i magazynowych. Aktualnie przetwarzamy 50 000 ton papieru rocznie, a nasze moce produkcyjne oraz zaawansowanie technologiczne stale rosną.

Od kilku lat działamy w nowoczesnym zakładzie, który stale rozbudowujemy i kupujemy kolejne linie produkcyjne. Naszym celem nadrzędnym jest poszerzanie zakresu działalności i ciągłe udoskonalanie oferty dla Klientów. Funkcjonujemy w oparciu o normy systemu zarządzania jakością BRC. Dzięki stosowanym rygorystycznym procedurom, a także przeprowadzanych regularnie badaniom dermatologicznym, mikrobiologicznym i fizykochemicznym, nasi klienci mają pewność, że oferowane przez nas produkty są w pełni bezpieczne i spełniają najwyższe standardy. Wysoka jakość i bezpieczeństwo potwierdzają też posiadane certyfikaty. We współpracy z innymi firmami oraz jednostkami naukowymi opracowujemy coraz lepsze, autorskie metody wytwarzania papierów.

Produkty

W 2011 roku wprowadziliśmy na rynek ekskluzywną markę Almusso. Obecnie nasza oferta to kilkadziesiąt różnych odmian papierów, dopasowanych do indywidualnych potrzeb i wymagań poszczególnych grup klientów. W naszym zakładzie powstają papiery do zastosowań domowych (AH) i przemysłowych (AFH). Specjalizujemy się w wielowarstwowych papierach toaletowych, ręcznikach i czyściwach, jak również produktach z domieszką różnego rodzaju włóknin. Produkujemy papiery mocne, a jednocześnie bardzo przyjemne w dotyku, delikatne i chłonne. Oprócz produktów standardowych, oferujemy m.in. papiery z dodatkiem balsamu, papiery dedykowane dzieciom (z nadrukami edukacyjnymi), o unikalnych kompozycjach zapachowych i wzorach. Jednocześnie, dzięki nowoczesnym i wydajnym technologiom, wysokiej jakości papierów towarzyszy bardzo atrakcyjna dla klientów cena.

Współpraca i rozwój

Nasza firma działa na rynku krajowym oraz zagranicznym (już na trzech kontynentach). Dostarczamy produkty m.in. do Czech, na Słowację, na Węgry, do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji czy Belgii. Na rynku krajowym współpracujemy z różnymi sieciami handlowymi. Stale poszerzamy sieć dystrybutorów hurtowych. Dla naszych Klientów możemy dostarczyć zarówno produkty brandowe, jak również tworzyć marki własne pod indywidualne zamówienie. We współpracy z partnerami biznesowymi dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć idealne rozwiązanie zapewniające długotrwałe i owocne dla obu stron relacje biznesowe.

Po ponad 20 latach nadal pozostajemy polską rodzinną firmą dbającą o Klientów, partnerów biznesowych oraz własnych pracowników.

Tej filozofii współpracy i wzajemnych korzyści, opartej na wytrwałej pracy i rozumieniu potrzeb i oczekiwań wszystkich stron, pozostajemy wierni i chcemy ją propagować wśród naszych Pracowników, Partnerów i Klientów.